Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów Gminne Koło Suszec

Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów Gminne Koło Suszec

 

ADRES SIEDZIBY:

43-267 Suszec, ul. Ogrodowa 22

e-mail: emeryci@poczta.onet.pl

 

KONTAKT TELEFONICZNY:

Józef Kołodziejczyk - przewodniczący Zarządu Koła Suszec

tel. 032 212 42 63

 

IMIĘ I NAZWISKO PRZEDSTAWICIELI WŁADZ ORGANIZACJI

Zarząd Koła w składzie:

 Józef Kołodziejczyk – przewodniczący

 Jan Kojzar – vice przewodniczący

 Lija Paszek – sekretarz

 Lidia Urbanek – skarbnik

Członkowie:

Arkadiusz Boryś, Joanna Dębska, Róża Gaszczyk, Irena Plinta.

 

Vice Przewodnicząca Zarządu Rejonowego w Pszczynie: Jan Kojzar

 

Członek Komisji Socjalno-Bytowej w Zarządzie Rejonu Pszczyna - Józef Kołodziejczyk

 

Honorowy Przewodniczący: Alfred Kotas

od 1993-2006- przewodniczący Koła PZERiI w Suszcu, obecnie: członek Zarządu Okręgowego w Katowicach i przewodniczący Komisji Kultury przy Zarządzie Okręgowym w Katowicach.

 

 

PLAN PRACY

Zarządu Koła Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Suszcu na 2018 r.

   Dział. I.                                Plan dyżurów w dniach

Styczeń                 

10,24

Lipiec

4,18

Luty

7,21

Sierpień

8,22

Marzec

7 ,14-  ( spot. Inform),          28

Wrzesień

5,19

Kwiecień

11,25

Październik

10,24

Maj

9,23

Listopad

7,21

Czerwiec

6,20

Grudzień

     5    ,                     12 spot. opłatkowe

 

Styczeń – Czerwiec :  godz. dyżurów od  9:00 do 11:30

Lipiec – Grudzień:       godz. dyżurów od  9:00 do 11:00

Dyżury odbywają się tradycyjnie w dawnym GCI – z tyłu budynku GOK w Suszcu.

 

Dział II.                      Wspólne spotkania i zebrania ogólne w 2018 r. :

14 marca – Wiosenne spotkanie informacyjne połączone z Dniem Kobiet

Msza Św. godz.11:00 w Suszcu, dalsze  spotkanie z poczęstunkiem w sali GOK,

Dowóz z Mizerowa  godz.10:00, z Rudziczki 10:30.

18 lipca - Tradycyjny Festyn Lipcowy na „Gwarusiu”

Rozpoczęcie godz. 15:00, przewidziane ; wspólna zabawa, pieczenie kiełbasy, śpiew i konkursy.

Dowóz  z Mizerowa godz.14:00, z Rudziczki godz. 14:30.

W razie bardzo złej pogody spotykamy się w sali  GOK.

12 grudnia- Zebranie sprawozdawcze i tradycyjny opłatek świąteczny–

Msza Św. godz. 11:00 w   Suszcu,   dalsze  spotkanie z poczęstunkiem w GOK,

dowóz z Mizerowa godz. 10:00, z Rudziczki godz. 10:30 

 

Dział III.                          Wczasy krajowe i  zagraniczne :

 

21.06  - 03 lipca ( 12 noclegów) wczasy emeryckie w Świnoujściu DW „Złoty Kłos”

Wyjazd 21 czerwca – czwartek ( godz. zostanie podana później) z Placu Odnowy Wsi.                           DW Złoty Kłos  znajduje się  ok.150 m od morza. Posiada pokoje 2 osobowe nie wszystkie z balkonami.  Pokoje posiadają łazienki i są wyposażone w  telewizor,szklanki i talerzyki. Czajniki na korytarzach .  Do dyspozycji gości winda, leżaki do wypożyczenia za odpłatnością, koce na plaże dostępne w recepcji nieodpłatnie.                                                                                                            Możliwość wzięcia udziału w wycieczkach fakultatywnych lub zagranicznych – Berlin- Poczdam- Tropikalna Wyspa- Wyspa Rugia- Kopenhaga i wiele innych atrakcji. Cena pobytu: 1 420 zł/os. w tym przejazd autokarem, 12 noclegów,  wyżywienie 3 x dziennie,  suchy prowiant na drogę powrotną.

10 – 20 września  - ( 8 noclegów) wczasy zagraniczne w Czarnogórze w hotelu KORALI  -      

SUTOMORE.

Wyjazd 10 września (poniedziałek) o godz.17:00  z Placu  Odnowy w Suszcu. Przejazd nocny do Czarnogóry. 2-gi dzień przejazd w godzinach popołudniowych do miejscowości Sutomore w Czarnogórze. Zakwaterowanie w hotelu KORALI – wypoczynek po podróży. Obiadokolacja o godz.19:00 i nocleg. Od 3 -  9 dnia pobyt w hotelu Korali z wyżywieniem 2 x dziennie z możliwością wykupienia wycieczek fakultatywnych. W 10-tym dniu śniadanie w hotelu, wykwaterowanie i odjazd do Polski. Przyjazd w 11-tym dniu w godz. rannych.                                      Cena pobytu  1.540 zł/os. .- w cenie: przejazd autokarem ,8 noclegów w hotelu KORALI w Sutomore w pokojach 2-3i 4 osobowych z pełnym węzłem sanitarnym , 8 śniadań i 8 obiadokolacji – bufet szwedzki . Obsługa pilota BP Polan na całej trasie. Dodatkowo płatne : taksa klimatyczna obowiązkowa ok. 10-12 Euro , napoje do obiadokolacji, wycieczki fakultatywne. Dopłata wg życzenia do opcji ALL INCLUSIVE 500 zł /os. ( śniadania, obiady, kolacje oraz lokalne napoje alkoholowe i bez alkoholowe w godz. 12 – 22:00. Dopłata do pokoju 1 osobowego 450 zł.

Dział IV.                      Wycieczki krajowe i pielgrzymki. 

18 kwietnia ( środa) – tradycyjna pielgrzymka do Częstochowy i Gidle                                  Koszt ok. 45 zł/os. bez wyżywienia. Wyjazd o godz.  6:00 z Placu  Odnowy w Suszcu. W Częstochowie uczestnictwo we Mszy Św. o  godz.9 :00. Po Mszy odjazd do Gidlów i tam o godz.15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego – powrót  w godz. wieczornych.

9 – 10 maja ( środa- czwartek) 2-dniowa wycieczko-pielgrzymka do Lichenia.                    Wyjazd o godz. 4:30  w dniu 9 maja z Placu Odnowy w Suszcu. W drodze zwiedzanie Katedry Św.  Józefa w Kaliszu, kościoła drewnianego w Ostrzeszowie, kościoła w Skalmierzycach, zakonu i drogi krzyżowej w Lesie Kremplińskim. Zakwaterowanie w domu turystyczno-pielgrzymkowym ARKA( blisko bramy bocznej Bazyliki ) Cena ok.170 zł/os    w tym przejazd autokarem, obiadokolacja, nocleg, śniadanie, i obiad. Powrót 10 maja w godz. późnowieczornych.

22  maja( wtorek)  wycieczko-pielgrzymka na Ziemię Żywiecką- Góra Żar i Sanktuarium  w Leśnej. Wyjazd o godz. 7:00 rano w dniu 22 maja z Placu Odnowy w Suszcu. Przyjazd do Żywca- zwiedzanie zabytków, kościołów , starego zamku i parku. Wizyta w kościele w Leśnej, następnie przejazd w okolice Międzybrodzia Żywieckiego, wyjazd na Górę Żar kolejką linowo - terenową, pobyt i przerwa na obiad. Cena 130 zł/os. W cenie- przejazd autokarem, bilety na kolejkę, dwudaniowy obiad z napojem, pilot-przewodnik na całą trasę. Powrót ok. Godz.19:00.

12 czerwca(wtorek)   - wycieczka krajoznawcza do Radzionkowa ( Muzeum Chleba) i do Muzeum Pożarnictwa.                                                                                                               Wyjazd o godz. 7:00 z Placu Odnowy w Suszcu , przejazd do Radzionkowa, zwiedzanie Muzeum Chleba z przewodnikiem, projekcja filmu „Chleb”- historia chleba,samodzielne warsztaty z ciastem- formowanie plecionki, odbiór własnych wypieków. Przejazd do Mysłowic- obiad. Następnie zwiedzanie Centralnego Muzeum Pożarnictwa.. Cena 135 zł/os.  w tym przejazd autokarem,  pilot z BP Polan na całą trasę, bilety wstępów do obu muzeów, dwudaniowy obiad z kawą i herbatą, ubezpieczenie NNW.

13 lipca (piątek) – tradycyjna  pielgrzymka do Turzy Śląskiej na Dzień Chorego i Pszowa.                        Wyjazd  z Placu Odnowy o godz. 7:30.  Koszt ok. 40 zł/os. W cenie przejazd i po Mszy Św. ok. 13:15 poczęstunek w stołówce przy Sanktuarium- tradycyjny żurek z  chlebem, ciasto, kawa lub herbata. Następnie przejazd do Sanktuarium do Pszowa na Koronkę do Miłosierdzia Bożego na godz.15:00. Powrót w godz. popołudniowych.

24-25 lipca( wtorek-środa)  2- dniowa wycieczko - pielgrzymka Szlakiem Piastowskim.                      

Wyjazd 24 lipca o godz.7:00 z Placu Odnowy w Suszcu.  Przejazd i zwiedzanie Strzelna . Przejazd do Kruszwicy i tam rejs statkiem po Jeziorze Gopło i wiele atrakcji. Wieczorem przyjazd do Biskupina na obiadokolację i nocleg. W drugim dniu śniadanie i przejazd do Biskupina- zwiedzanie, przejazd do Gniezna- zwiedzanie, przejazd do Wenecji – zwiedzanie. Po południu odjazd w drogę powrotną. Koszt 360 zł/os. W tym 1 nocleg,1 śniadanie, 1 obiadokolacja w okolicach Biskupina .Pokoje 2, 3i 4 osobowe z łazienkami, pilot z Polanu na całą trasę, przewodnik miejscowy w Gnieźnie, ubezpieczenie NNW.  Na bilety wstępu dodatkowo ok. 62 zł/os. Możliwość obiadu w 2-gim dniu na zamówienie ok. 30 zł/os. Planowany powrót ok.22:00.

7 – 8  sierpnia(wtorek- środa) –2-dniowa wycieczko-pielgrzymka do Gór Świętokrzyskich.

Wyjazd  7  sierpnia o godz.7:oo z Placu Odnowy w Suszcu . Przejazd do Jędrzejewa – zwiedzanie, przejazd do Tokarni – zwiedzanie skansenu Wsi Kieleckiej, przejazd do Kielc- zwiedzanie miasta- wieczorem zakwaterowanie w hotelu w okolicach Kielc , obiadokolacja i nocleg. W 2-gim dniu śniadanie, wyjazd ok. 9:00 i przejazd w góry , następnie do Sanktuarium Św. Krzyża i klasztoru Św. Katarzyny i w okolice Chęcina- zwiedzanie Jaskini Raj. Po południu odjazd w drogę powrotną.                                Koszt ok. 330 zł/os.  W tym 1 nocleg w pokoju 2 i 3 osobowym z łazienkami w hotelu 3 gwiazdkowym w Cedzynie k/Kielc, 1 śniadanie, 1 obiadokolacja z deserem. Pilot z Polanu na całej trasie, przewodnik terenowy na 2 dni, ubezpieczenie NNW.  Dodatkowo płatne ok. 60 zł/os: wyjście do SWIAT P.N, wyjazd kolejką do kaplicy z relikwiami Św. Krzyża ,do Jaskini Raj, skansenu w Tokarni, do Katedry w Kielcach ze skarbcem. Dodatkowy obiad na życzenie ok. 30 zł/os w 2-gim dniu. Powrót ok. godz. 22:00.                                                                                                                                                                                                           

4 -  6  pażdziernika (wtorek- środa) –3 dniowa- wycieczko-pielgrzymka  do Poznania, Górki Klasztornej i Skrzatusza.                                                                                                                    Wyjazd w dniu 4 pażdziernika ( wtorek) z  Placu Odnowy  o godz.5:00. Przejazd do Poznania – zwiedzanie Komandoria, Śródka, Ostrów Tumski z Katedrą, Stary Rynek, Fara, Wzgórza Przemysła- w trakcie zwiedzania obiad. Zakwaterowanie w Skrzatuszu w Domu Pielgrzyma – kolacja i nocleg.                                                                                                                                     .2 dzień: zwiedzanie Sanktuarium M.B. Bolesnej w Skrzatuszu, Sanktuarium Maryjnego w Górce Klasztornej, udział we Mszy Św., obiad w Domu Pielgrzyma, powrót do Skrzatusza- kolacja i nocleg.                                                                                                                                                               3 dzień: po śniadaniu wyjazd do Kórnika- zwiedzanie zamku i wozowni.. Następnie odjazd w drogę powrotną. Cena  przy grupie 30-39 osób ok. 550 zł/ os. przy grupie ponad 40 osób  cena 490 zł/os.    W cenie: 2 noclegi- pokoje 2, 3 i 4 osobowe, 2 śniadania, 2 obiady, 2 kolacje,  przejazd autokarem, pilot z BP Polan na całą trasę, przewodnik po Poznaniu,  ubezpieczenie NNW, podatek VAT.

=======================================================================

Zapisy na dyżurach w terminach podanych w planie. Obowiązywać będzie kolejność zgłoszeń, miejsce na liście jest miejscem w autobusie i prosimy tego przestrzegać. Koszty imprez wyliczone zostały przy pełnej obsadzie autokaru tj. 48 osób.  Zapisujący się jest zobowiązany wpłacić kwotę zaliczki w wys. 20% kosztów natomiast pozostałość na miesiąc przed wyjazdem.  Przy jednodniowych wycieczkach całość. Zarząd Koła zobowiązuje każdego zapisanego do śledzenia wybranej przez siebie imprezy a w przypadku rezygnacji musi podać osobę zastępczą lub zgłosić rezygnację przy wycieczkach na 2 tygodnie przed, a wczasy i wycieczki zagraniczne na 30 dni przed wyjazdem. Pierwszeństwo przy zapisach mają członkowie naszego Koła , przy zapisach  należy podawać numery telefonów, a przy wyjazdach zagranicznych dodatkowo numer PESEL. Na wyjazdy należy zabierać ze sobą legitymacje członkowskie i dowody osobiste.

 Uwaga: wszystkie wyjazdy autokarowe odbywać się będą z Placu Odnowy Wsi –  parkingu koło Szkoły Podstawowej w Suszcu. 

 

ZAKRES DZIAŁALNOŚCI:

Reprezentowanie interesów emerytów, rencistów i inwalidów wobec organów władz ustawodawczych, wykonawczych i lokalnych oraz ośrodków opiniotwórczych. PZERiI jest niezależną, samodzielną w pełni suwerenną organizacją, działającą społecznie i nie jest włączona w struktury jakiejkolwiek innej organizacji społecznej bądź zawodowej, lokalnej lub ogólnokrajowej. Zrzesza emerytów dla poprawy ich warunków socjalno-bytowych, uczestniczy w życiu społecznym przez współdziałanie z organami władzy i administracji. Organizuje życie kulturalne swych członków, działa na rzecz integracji i organizacji wolnego czasu. Suszeckie koło zrzesza członków z Suszca, Kryr, Mizerowa i Rudziczki. Członkiem koła może być osoba mająca prawo do pobierania emerytury lub renty albo uznana przez właściwy organ za inwalidę.

Liczba członków Koła na przestrzeni lat wg stanu na koniec roku zmieniała się następująco:

2006 r. - 372 osoby, 2007 r. - 361 osób, 2008 r. - 376 osób,2009 r. - 366 osób, 2010 r. - 351 osób, 2011 r. - 346 osób,2012 r. - 321 osób, 2013 r. - 308 osób, 2014 r. – 314 osób, 2015 r. - 299 osób.

 

DOŚWIADCZENIA I OSIĄGNIĘCIA:

Koło działa od marca 1986r., zawsze ma wielkie wsparcie ze strony władz gminnych, dyr. GOK-u, Rad Sołeckich i Banku Spółdzielczego, przez co należy do jednego z kół lepiej pracujących. Każdego roku organizuje kilkanaście imprez w formie wycieczek, pielgrzymek, wczasów krajowych i zagranicznych, biesiad, festynów i spotkań opłatkowych. Od września 1995r. działa prawie 30 osobowy chór „Pogodna Jesień” mający już wiele wielkich osiągnięć: udziały w Ogólnopolskich Przeglądach Zespołów Artystycznych w Międzyzdrojach, w Przeglądach Zespołów Emeryckich woj. śląskiego, na wojewódzkich, gminnych i sołeckich dożynkach, w Domach Opieki Społecznej w Słowacji i kraju oraz w zaprzyjaźnionym Ogrodzieńcu.

Chór odznaczono „Złotą Odznaką Honorową PZERiI”, „Złotą Odznaką Zasłużonego dla Województwa Śląskiego„ oraz nagrodą Wójta Gminy za promocję Gminy Suszec. W 2010 roku chór uroczyście obchodził 15-lecie istnienia, co zostało upamiętnione specjalnie wydanym medalem. Z tej okazji wydana została również nowa płyta CD z 23 pieśniami chóru pt. „Przoć i błoznować” pod kierownictwem p. Barbary Garus.

W ciągu 15 lat chórem kierowali; w latach 1995 - 2002 p. Marian Cieśla, od 2002 – 2009 r. p. Aniela Kudrzik, 2009- 2010 p. Barbara Garus, obecnie od września 2010 – p. Halina Gryszko.

Od 1 października 2008 r. chór „Pogodna Jesień” administracyjnie działa w strukturach Gminnego Ośrodka Kultury w Suszcu.

 

Chór „Pogodna Jesień” Grand Prix na VIII Turnieju Zespołów Ludowych im. Mariana Cieśli w 2011 r.

 

Od 2002r. działał zespół „Harmonia” mający podobne osiągnięcia, co „Pogodna Jesień”. Po odejściu „Harmonii” pod zarząd GOK-u powołany został kolejny zespół wokalno-muzyczny „Suszczanie”. Nagrane zostały 2 kasety z piosenkami i 1 kaseta z kolędami. Wydane i nagrane kasety są przeznaczone dla członków koła celem utrwalania piosenek naszego pokolenia. W 2002r. wydany został folder okolicznościowy prezentujący dorobek suszeckiego koła i wspominający początki działalności. Wydane zostały 3 zbiory piosenek ludowych jako śpiewniki, z których można wyśpiewać stare i nowe piosenki biesiadne. Suszeckie koło ma swojego przedstawiciela w Zarządzie Okręgowym w Katowicach i w Zarządzie Rejonowym w Pszczynie. W 2004r. koło miało swojego Delegata na IX Krajowym Zjeździe. W marcu 2006 roku koło obchodziło uroczyście 20-lecie swojej działalności , a 20 maja koło miało zaszczyt być gospodarzem Wojewódzkiego Przeglądu Zespołów Artystycznych Seniorów, który odbył się na Ośrodku „Gwaruś” w Suszcu , uczestniczyło w nim 21 zespołów z woj. śląskiego. Tak duża impreza mogła odbyć się dzięki wsparciu Urzędu Gminy, Gok-u, Rad Sołeckich i sponsorów, których lista jest długa. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do obejrzenia wspaniałego albumu wydanego z tej okazji. 

Koło uroczyście świętowało swoje 25-lecie istnienia w dniu 02.03.2011 r.

http://www.youtube.com/v/_7ycHvdM0XA?hl=pl&fs=1

W dniu 09.03.2016 r. odbyła się uroczystość obchodów 30-lecia działalności Koła PZERiI w Suszcu połączone z Zebraniem Sprawozdawczo-Wyborczym, zakończonym udzieleniem absolutorium Zarządowi VI kadencji i wyborem Zarządu Koła na następne 5 lat.

Wybrano Zarząd Koła w niezmienionym składzie, jak podano wyżej.

Z okazji 30-lecia za swoją działalność na rzecz społeczności lokalnej skupionej w PZERiI-

Koło Suszec,  zostali uhonorowani:

Józef  Kołodziejczyk – Dużą Złotą Odznaką Polskiego Związku Emerytów , Rencistów i Inwalidów – w dowód uznania za ogromny społeczny wkład pracy w dwóch kadencjach jako Przewodniczący Koła.

Jan Kojzar, Róża Gaszczyk, Irena Plinta, Stanisław Kałuża- Małą Odznaką PZERiI – w dowód uznania za długoletni społeczny wkład pracy w Zarządzie Koła Suszec.

Alfred Kotas, Irena Muras , Edmund Mrówczyński- Dyplom Uznania za działalność społeczną i okazywaną pomoc dla Związku - nadany przez Zarząd Oddziału Okręgowego w Katowicach.

 Wszystkie zdarzenia z życia Koła, wycieczki i różne imprezy zostały upamiętnione w Kronice Koła, którą od lat w sposób szczególnie piękny prowadzi Honorowy Przewodniczący Koła p. Alfred Kotas, za co wyrażamy mu wdzięczność i podziękowanie. Kronika jest do wglądu w siedzibie Zarządu Koła.

Zaczęło się wszystko w dniu 09 marca 1986 r. Dzięki takim zapaleńcom - społecznikom jak

ś.p.: Maria Kristof, Józef Krzysteczko, Alojzy Glichowski, Józef Godziek, Szczepan Czech, Agnieszka Płonka, Klara Paszek, Feliks Pojda, Józef Gąsior-  koło rozpoczęło swoją pracę i wzrastało w liczbę członków.

Następne Zarządy pod przewodnictwem p. Alfreda Kotasa ( 1993 -2006) i obecnie trzecią kadencję p. Józefa Kołodziejczyka (od 2007 do nadal),  rozwinęły organizację i zakres działalności Koła.

Obecnie Koło liczy 299 członków, niestety nie ma już osób cieszących się 30-letnim stażem.

Warto przytoczyć kilka faktów z 30-letniej działalności Koła :

- pierwszą wycieczkę zagraniczną Koło zorganizowało w 1995 r. do Bibione we Włoszech, obecnie     łącznie emeryci odwiedzili prawie wszystkie rejony kraju oraz 14 krajów europejskich : kilkakrotnie Włochy i Ukrainę, Czechy i Słowację, następnie Niemcy, Austrię,  Danię, Litwę, Łotwę, Estonię, Francję,Węgry, Chorwację, Rumunię,

- zorganizowano łącznie ok. 380 różnych imprez,spotkań,  wycieczek, pielgrzymek, festynów, biesiad emeryckich, wczasów , w których uczestniczyło łącznie ok. 23 000 członków,

- w ostatniej 5-letniej kadencji zorganizowano 69 różnych imprez, w których brało udział 7 721 osób ,

- w ostatnich latach liczby uczestników świadczą o wzrastającej aktywności naszych członków.

 

 

Wycieczka do Budapesztu w dniach 11-19 maja 2007 r.

 

Wycieczka do Paryża w dniach 26.05 - 31.05.2008 r. - Wersal

 

Zarząd Koła i chór „Pogodna Jesień” we Lwowie – Sichowie w dniach 29.08.-31.08.2008 r. na zaproszenie Ks. Jacka Kocura - na fundamentach budowanego kościoła.

 

Pielgrzymko - wycieczka do Rzymu, Watykanu, Monte Casino, S. Giovani Rotondo i Wenecji w dniach 19-26 kwietnia 2010 r.

 

Wycieczka do Drezna i Karkonoszy w dniach 28-29 lipca 2011 r.

 

Wczasy turystyczno-wypoczynkowe w Chorwacji 16-25 września 2011 r. - pobyt w Gradac, zwiedzanie: Dubrownika, Plitwickiego Parku Narodowego, Parku Narodowego rzeki Krka, Sibenik, w Bośni i Hercegowinie: Medjugorie i Mostaru.

Na zdjęciu: Kościół w Gradac z obrazem Matki Boskiej Częstochowskiej z Polski.

 

Wycieczka do Lwowa w dniach 27-30.09.2012 r. - grupa Koła Emerytów w Suszcu odwiedziła parafię ks. Jacka Kocura we Lwowie-Sichowie. Na zdjęciu: postęp w budowie nowego kościoła jest widoczny, 4 lata temu staliśmy na fundamentach, a teraz za nami wysoka wieża kościoła, ale żeby zakończyć to dzieło, dużo jeszcze potrzeba...

 

1. Wczasy w Ustroniu Morskim w DW "Gwarek" (w tle) w dniach 15-27 czerwca 2014 r.

Emeryci na wczasach w Jarosławcu 27.06. - 9.07.2015 r.

Wycieczka emerytów do Czech- Morawski Kras i Wiednia  w dniach 17-19 sierpnia 2016 r.

Wczasy emerytów w Pobierowie – DW "Opolanin" 18 – 30   czerwca 2017 r.