Darmowe spektakle w ramach Lata Teatralnego „Pod Gołym Niebem” Suszec 2017

Przed nami letnie, długie i ciepłe wieczory…. Jak je wykorzystać ?
Podpowiemy Wam, warto zarezerwować sobie czas, umówić się ze znajomymi i skorzystać z darmowych spektakli, które będziemy grać w najbliższy piątek i sobotę w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Suszcu oraz w plenerze !

Taka okazja nie zdarza się zbyt często ! Zobaczyć można będzie  aż 4 darmowe spektakle w wykonaniu grup teatralnych uczestniczących w Lecie Teatralnym „Pod Gołym Niebem”.

PROGRAM:

4.08.2017 

- godz. 19:00 – spektakl „Gdyby Harry…” Teatru Emigracji Niespokojnych Dusz ENIGMA (spektakl w sali widowiskowej)

- godz. 20:00 – spektakl „Ciemny Las” Laboratorium Praktyk teatralnych CREATORIUM (spektakl w sali widowiskowej)

- godz. 21:00 - spektakl „Dwoje biednych Rumunów mówiących po polsku” Laboratorium Praktyk teatralnych CREATORIUM (spektakl w plenerze)

5.08.2017

– godz. 21:00 – spektakl „Towarzysz Smitch” na podstawie powieści G. Orwella „Rok 1984” Teatru Eksperymentalnego Poszukiwań Twórczych EPIDEMIA (spektakl w plenerze)

 

WSTĘP NA WSZYSTKIE SPEKTAKLE JEST BEZPŁATNY !

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Lato Teatralne „Pod Gołym Niebem” to nowa inicjatywa Gminnego Ośrodka Kultury w Suszcu oraz Wolontariuszy z Teatru Emigracji Niespokojnych Dusz „ENIGMA” działającego przy GOK w Suszcu, którzy w sierpniowy weekend zapraszają do Suszca teatry starszodziecięce, młodzieżowe oraz amatorskie teatry skupiające osoby dorosłe w tym seniorów.

W ramach 3-dniowego spotkania odbędą się warsztaty teatralne dla uczestników przeglądu oraz ogólnodostępne happeningi i spektakle. Zarówno akcje uliczne jak i spektakle po części odbędą się w plenerze. Już dziś zapraszamy do uczestnictwa!

Jakie są cele organizacji Lata Teatralnego?

To przede wszystkim umożliwienie spotkania mieszkańców gminy z wielopokoleniową amatorską twórczością teatralną, prezentacja dorobku artystycznego teatrów amatorskich, integracja amatorskiego środowiska teatralnego oraz poszukiwanie nowych inspiracji w  twórczości teatralnej.

Ważnym punktem przeglądu będzie długo wyczekiwania premiera sztuki Teatru Emigracji Niespokojnych Dusz „ENIGMA”.

Lato Teatralne odbędzie się w terminie 4-6 sierpnia 2017 na terenach zielonych przy Gminnym Ośrodku Kultury w Suszcu.

Partnerami wydarzenia są: Regionalny Instytut Kultury w Katowicach, Klub Działań Pozytywnych, Pracownia Żywokost, Muzeum Regionalne „Kamojówka”.