archiwum

RSS

Porządek obrad XLIV Sesji Rady Gminy Suszec w dniu 22.02.2018 r.

P O R Z Ą D E K    obrad  XLIV Sesji Rady Gminy Suszec w dniu 22 lutego 2018 r.   Godz. 13.00  Otwarcie sesji. Stwierdzenie zdolności  Rady do podejmowania uchwał. Przedstawienie porządku obrad. Przyjęcie protokołu z obrad poprzedniej sesji. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany uchwały Nr XLII/341/2017 Rady Gminy Suszec z dnia 28 grudnia 2017 r . w sprawie uchwały budżetowej Gminy Suszec na rok 2018. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany Uchwały Nr XLII/340/2017 Rady Gminy Suszec z dnia 28 grudnia 2017 r w sprawie Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Suszec na lata 2017-2025. Podjęcie uchwały w sprawie udzielenia pomocy finansowej dla Miasta Bielsko - Biała. Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na zawarcie kolejnych umów najmu z dotychczasowymi najemcami. (garaże w Mizerowie) Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na oddanie w najem części nieruchomości położonej w Suszcu. (budynek ośrodka zdrowia) Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na zawarcie kolejnej umowy z dotychczasowym dzierżawcą. (hałda) Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na sprzedaż działek gruntowych położonych w Radostowicach i Mizerowie. Podjęcie uchwały w sprawie utworzenia Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Radostowicach. Podjęcie uchwały w sprawie uchwalenia na 2018 rok planu dofinansowania form doskonalenia zawodowego dla nauczycieli szkół i przedszkoli prowadzonych przez Gminę Suszec oraz ustalenia maksymalnej kwoty dofinansowania opłat za kształcenie pobierane przez szkoły wyższe i zakłady kształcenia nauczycieli. Podjęcie uchwały w sprawie uchwalenia wieloletniego planu rozwoju i modernizacji urządzeń wodociągowych i urządzeń kanalizacyjnych, będących w posiadaniu Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o w Suszcu na lata 2018-2021, opracowanego przez Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o w Suszcu. Interpelacje, zapytania, wnioski i oświadczenia Radnych. Zapytania i zgłoszenia Sołtysów w zakresie spraw dotyczących sołectw i ich mieszkańców. Sprawozdanie Wójta ze swojej działalności pomiędzy sesjami, zawierające w szczególności informację o realizacji zadań inwestycyjnych, wykonaniu dochodów i wydatków budżetu Gminy. Sprawy porządkowe. Zamknięcie sesji.

Przetarg na sprzedaż drewna pochodzącego z wycinki drzew na terenie Gminy Suszec

Na podstawie art. 701 KC Gmina Suszec ogłasza przetarg na sprzedaż drewna pochodzącego z wycinki drzew na terenie Gminy Suszec. Szczegóły przetargu w załącznikach poniżej.

Wsparcie administracji w zakresie JPK_VAT  dla mikroprzedsiębiorców

Wsparcie administracji w zakresie JPK_VAT dla mikroprzedsiębiorców

Trwa kampania informacyjno-edukacyjna ułatwiająca mikroprzedsiębiorcom złożenie JPK_VAT Ministerstwo Finansów udostępniło darmową aplikację do tworzenia i wysyłki pliku – e-mikrofirma Mikroprzedsiębiorcy pierwszy Jednolity Plik Kontrolny dla potrzeb VAT (JPK_VAT) za styczeń 2018 r. muszą złożyć do 26 lutego br. Pobierz treść komunikatu prasowego

Studio projektowe

Studio projektowe

STUDIO PROJEKTOWE Inspirujące i twórcze zajęcia dla młodzieży  Studio projektowe, to zajęcia na których poznajemy pojęcia związane z architekturą, przestrzenią miejską, konstrukcją ale i sztuką współczesną. Dowiadujemy się, co nowego w architekturze, jakie budowle powstają na świecie ale i w najbliższej okolicy. Tworzymy makiety, prototypy budowli i uczymy się na czym polega konstrukcja. Zajęcia odbywają się w każdy poniedziałek w godzinach 17:00-19:00. Koszt miesięcznych zajęć to kwota 30zł.os. Wszelkie informacje dostępne są także w biurze GOKu, od poniedziałku do piątku w godzinach 8:30 – 19:30, tel: 32 212 44 91 wew. 23, mailowo: iwona@kulturasuszec.pl. Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony: www.kulturasuszec.pl oraz facebooka: https://www.facebook.com/GOKSuszec

Lokalne eliminacje do etapu regionalnego Konkursu Recytatorskiego „Mały OKR 2018”

Lokalne eliminacje do etapu regionalnego Konkursu Recytatorskiego „Mały OKR 2018”

Serdecznie zapraszamy do udziału w lokalnych eliminacjach do etapu regionalnego Konkursu Recytatorskiego „Mały OKR 2018”. „Mały OKR” jest konkursem ogólnopolskim, którego celem jest nie tylko krzewienie kultury słowa wśród dzieci i młodszej młodzieży, ale też ma za zadanie przygotowanie tej grupy wiekowej do przyszłego udziału w Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim dla starszej młodzieży i dorosłych, który w tym roku odbywa się już 63 raz i jest wydarzeniem bardzo prestiżowym. Eliminacje lokalne odbędą się 7 marca 2018 roku w sali widowiskowej GOK w Suszcu, a warsztaty przygotowujące do tych eliminacji 20 lutego 2018 roku. Koszt warsztatów za jednego uczestnika wynosi 20 złotych. Dzieci mogą brać udział w konkursie tylko pod opieką nauczyciela, instruktora, ewentualnie innego opiekuna. Karty zgłoszenia dzieci chcących wziąć udział w lokalnych eliminacjach i warsztatach należy dostarczyć do biura GOK w nieprzekraczalnym terminie do 16 lutego 2018 roku. Wszelkich informacji w sprawie lokalnych eliminacji do konkursu udziela Pani Agnieszka Zielonka-Mitura, tel. 32 212 44 91 wew. 21, e-mail: aga@kulturasuszec.pl.

Konkurs na świąteczną Kartkę Wielkanocną

Konkurs na świąteczną Kartkę Wielkanocną

Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież z oddziałów gimnazjalnych z terenu powiatu pszczyńskiego do udziału w konkursie na świąteczną Kartkę Wielkanocną. W konkursie mogą brać udział osoby indywidualne – prace wykonane w grupach nie będą oceniane. Każdy uczestnik może nadesłać 1 pracę o wymiarach kartki pocztowej A5, zaprojektowaną i wykonaną dowolną płaską techniką (rysowanie, malowanie, wyklejanie itp.), umożliwiającą ekspozycję w antyramach. W konkursie nie będą oceniane prace wykonane w technice komputerowej, w technice collage wykorzystujące gotowe fragmenty pocztówek, reprodukcji, zdjęć oraz wykonane przez naklejanie kasz, makaronów, ryżu, koralików, itp. materiałów sypkich. Inspiracją do wykonania prac mogą być stroje ludowe, hafty, wycinanki i inne wyroby rękodzieła artystycznego. Prace należy dostarczyć do biura GOK do 2 marca 2018 roku. Szczegółowych informacji o konkursie udziela Pani Joanna Musiolik, tel. 32 212 44 91 wew. 19, e-mail: konkursy@kulturasuszec.pl.

Kulturalne Wydobycie ponownie w gminie Suszec!

Kulturalne Wydobycie ponownie w gminie Suszec!

Kulturalne Wydobycie ponownie w gminie Suszec! Gminny Ośrodek Kultury w Suszcu serdecznie zaprasza mieszkańców i mieszkanki gminy Suszec do wzięcia udziału w konkursie mikrograntowym „Kulturalne Wydobycie” na najciekawsze inicjatywy kulturalne w gminie! Jeśli masz pomysł na ciekawe wydarzenie - koncert, wystawę, warsztaty, malowanie graffiti lub inne działania kulturalne, przyjdź do GOK! Organizatorom bardzo zależy, aby zaczęły się realizować Twoje „kulturalne” marzenia – Ty wiesz najlepiej, czego Ci brakuje, jak chcesz spędzać wolny czas i co warto zorganizować. Dlatego zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie – Twój pomysł, GOKowskie pieniądze, wspólna realizacja! Przeczytaj regulamin, wypełnij formularz konkursowy i dostarcz go do GOK do 28 lutego 2018 roku. Formularz jest dostępny na stronie GOK: www.kulturasuszec.pl i w biurze GOK, ul. Ogrodowa 22, 43-267 Suszec. Chcesz skonsultować pomysł, zapytać o wypełnienie wniosku, nasuwają Ci się jakieś pytania? Przyjdź na spotkanie, które obędzie się 19 lutego 2018 roku o godz. 18:00 w GOK w Suszcu. Masz pytania lub wątpliwości? Nie wiesz, jak poprawnie wypełnić formularz konkursowy? Zgłoś się do Agnieszki Zielonki-Mitury, telefonicznie: 32 212 44 91 wew. 21, mailowo: aga@kulturasuszec.pl, osobiście (po wcześniejszym umówieniu się) lub za pośrednictwem Facebooka.

Koncert KINGI RATAJ z zespołem

Koncert KINGI RATAJ z zespołem

Niezwykły koncert, w którym klasyka FADO miesza się z jazzem, tango i flamenco.   Takiego koncertu w Suszcu jeszcze nie było! Zapraszamy na przepiękny koncert w wykonaniu KINGI RATAJ z zespołem. Koncert odbędzie się 10 marca 2018 w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Suszcu z okazji DNIA KOBIET. Kinga Rataj jest wokalistką wykonującą fado – nostalgiczne pieśni portugalskie. Śpiewając po polsku i po portugalsku, opowiada o saudade, utraconej miłości, tęsknocie za niespełnionym marzeniem, ale także o radości życia i portugalskiej wierze w dominację duszy i serca nad rozumem. W jej repertuarze znajdują się zarówno autorskie utwory, jak i oryginalne interpretacje pieśni czołowych wykonawców fado – m.in. królowej fado Amálii Rodrigues czy Dulce Pontes. Zadebiutowała w 2005 roku, by już rok później zdobyć Grand Prix 42. Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie, otrzymując równocześnie Nagrodę Prezesa TVP za najciekawszy debiut.  W tym samym roku zrodziła się fascynacja muzyką fado, językiem i kulturą Półwyspu Iberyjskiego. Nieprzerwanie od 2010 roku koncert ten zachwyca publiczność w całej Polsce, m.in.: dwukrotnie Międzynarodowy Festiwal Ballady Europy w Niepołomicach, festiwal Etniczne Inspiracje w Warszawie, X Festiwal Musica Sacra Musica Profana w Długiej Goślinie, Festiwal Teatru Słowackiego Scena Przy Pompie w Krakowie, festiwal Art Park w Warszawie, I Festiwal Fado w Grudziądzu, Filharmonia Kaszubska oraz wiele miejsc, od klubów muzycznych po duże sale koncertowe.   W Fado prezentuje takie opanowanie języka portugalskiego, że brana jest za rodowitą Portugalkę, czym wprawiła w zachwyt licznie zebraną portugalską publiczność podczas I Międzynarodowego Kongresu Luzytanistów Polskich w Krakowie we wrześniu 2013 roku. Nie uszło to uwadze entuzjastom i miłośnikom Fado na półwyspie iberyjskim. Artystka ze swoim koncertem została zaproszona na Festival Internacional de Fado de Catalunya / Inter-fado, a fragment nagrania jednego z koncertów otrzymał status „wideo tygodnia” na Portal do Fado – jednym z najważniejszych portali Fado w Portugalii. Obecnie ma w przygotowaniu koncert polski. Niezwykle ważny i przełomowy, gdyż zarówno w warstwie tekstu jak i muzyki prawie w całości napisany dla Kingi Rataj, a premierowe utwory będą jednocześnie zapowiedzią debiutanckiego albumu planowanego na wiosnę 2018. Bilety w cenie 30 zł do nabycia w sekretariacie Gminnego Ośrodka Kultury od 6 lutego. Bilety można zakupić w biurze GOK od pn. do pt. od 8.30 do 19.30, a także przelewem po uprzedniej rezerwacji telefonicznej: (32) 212-44-91 wew. 23, e-mail: kasia@kulturasuszec.pl.  Rezerwacje są ważne przez 7 dni kalendarzowych, jeśli w tym czasie nie zostanie uregulowana płatność, rezerwacja jest anulowana.

Jarmark Wielkanocny

Jarmark Wielkanocny

Jarmark Wielkanocny! Już dziś zapraszamy na Jarmark Wielkanocny w Suszcu, który tym razem odbędzie się 24 marca 2018 roku w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Suszcu. W tym roku przygotowaliśmy kilka NOWOŚCI, w tym: •          warsztaty pieczenia i zdobienia bab świątecznych dla dzieci i dorosłych, •          warsztaty z tworzenia tradycyjnych palm wielkanocnych, •          animacje wielkanocne dla dzieci, •          występy artystyczne, •          gotowanie z Remigiuszem Rączką & degustacja. Na suszeckim jarmarku zakupić będzie można oczywiście świąteczne smakołyki, jajka, miody, ozdoby świąteczne i inne różności. Jarmark odbędzie się w godzinach 10:00-17:00. Zapisy wystawców przyjmujemy do 9 marca 2018 r. Wszelkie informacje dostępne są także w biurze GOKu, od poniedziałku do piątku w godzinach 8:30 – 19:30, tel: 32 212 44 91 wew. 23, mailowo: kasia@kulturasuszec.pl. Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony: www.kulturasuszec.pl oraz facebooka: https://www.facebook.com/GOKSuszec

Babska pracownia

Babska pracownia

Babska pracownia powraca po przerwie! Babska Pracownia to pracownia rękodzielnicza dla młodzieży i dorosłych - w miłej i luźnej atmosferze, przy kawie i w kameralnym gronie, młodsze i starsze Panie będą mogły zarówno oddać się starym pasjom, jak i poznać nowe rodzaje rękodzieła. Program w dużej mierze zależy od zainteresowań Pań przychodzących na zajęcia! Zajęcia odbywają się we wtorki w godz. 17:00 - 20:00. Koszt miesięcznych zajęć to kwota 30 zł/os. Zajęcia poprowadzi Joanna Musiolik. Terminy najbliższych spotkań: 13 i 27 lutego 2018.  Wszelkie informacje dostępne są także w biurze GOKu, od poniedziałku do piątku w godzinach 8:30 – 19:30, tel: 32 212 44 91 wew. 23, mailowo: iwona@kulturasuszec.pl. Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony: www.kulturasuszec.pl oraz facebooka: https://www.facebook.com/GOKSuszec

strony 1 2 3 4 5 6 7