archiwum

RSS

Plany polowań zbiorowych na terenie Gminy Suszec w sezonie 2017/2018

Koła Łowieckie „OSTOJA” i „HUBERTUS” podają do wiadomości plany polowań zbiorowych, które odbędą się między innymi na terenie Gminy Suszec, w sezonie 2017/2018.

Grupy zabawowe w Mizerowie

Grupy zabawowe w Mizerowie

GBP w Suszcu zaprasza nauczycieli na spotkanie z trenerem kreowania wizerunku

GBP w Suszcu zaprasza nauczycieli na spotkanie z trenerem kreowania wizerunku

Z okazji Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz Dnia Edukacji Narodowej pracownicy GBP w Suszcu serdecznie zapraszają Nauczycieli Gminy Suszec na spotkanie z Agatą Dominik, stylistką i trenerem kreowania wizerunku oraz autorką książki „Po drugiej stronie lustra. Jak być ubraną a nie przebraną” – 26.10.2017 r. o 17,oo w Gminnej Bibliotece Publicznej w Suszcu. Tel. kontaktowy: 32/4488692

8. SUSZECKA JESIEŃ KULTURALNA

8. SUSZECKA JESIEŃ KULTURALNA

Gminny Ośrodek Kultury w Suszcu zaprasza wielbicieli kultury i dobrej zabawy na 8. SUSZECKĄ JESIEŃ KULTURALNĄ! Aż 9 wydarzeń czeka na Państwa! Na dobry początek zapraszamy dzieci i młodzież na koncert francuskiej grupy FAHRO „Na Dzikim Zachodzie”. Koncert odbędzie się 27 października 2017 r. o godz. 15:00. Wstęp wolny. Tegoroczna inauguracja Suszeckiej Jesieni Kulturalnej odbędzie się w niedzielę 28 października o godz. 17:00 podczas Gali z okazji 25-lecia istnienia Gminnego Ośrodka Kultury w Suszcu, w ramach której wystąpi Orkiestra Kameralna Silesian Art Collective pod batutą Mateusza Walacha. Wstęp wolny. W tym roku wzmacniamy także akcent teatralny. Zapraszamy na spektakl „Kopidoł” Teatru „Naumiony” z Ornontowic. Spektakl odbędzie się 29 października o godz. 18:00. Bilety w cenie 20 zł do nabycia od 2 października. XIV Turniej Zespołów Ludowych Ziemi Pszczyńskiej im. M. Cieśli „Jak ze Suszca powędruję” odbędzie się 4 listopada, rozpoczęcie o godz. 15:00. W ramach Turnieju podziwiać będzie można kilka wystaw specjalnie przygotowanych na tę okazję. Zapraszamy wszystkich, którym bliska jest tematyka kultury regionalnej. Wstęp wolny. Jak co roku zapraszamy także na prapremierę spektaklu Amatorskiego Zespołu Teatralnego działającego przy suszeckim Kole Związku Górnośląskiego pt. „Geszynk”,  w niedzielę 11 listopada o godz. 15:00 oraz na premierę również w dniu 11 listopada o godz. 18:00. Spektakl autorstwa Moniki Panfil,w reżyserii Bogusława Musiolika.  Bilety w cenie 10 zł można nabyć w biurze GOK od 9 października. Nowym wydarzeniem tegorocznej jesieni będzie koncert „Mozart kontra Sinatra”, koncert w ramach którego wystąpią mieszkańcy naszej gminy wraz z profesjonalnymi muzykami. Koncert odbędzie się 12 listopada o godz. 18:00. Wstęp wolny. Nieodzownym punktem corocznej SJK jest Koncert „Muzyka w Barwach Jesieni”. W tym roku gościem specjalnym koncertu będzie Chór Dziecięcy ze Szkoły Podstawowej w Radostowicach im. J. Brzechwy „Piano-Forte”, akompaniament: Mirosław Lachowski, dyrygent: Katarzyna Machnik. Koncert odbędzie się 19 listopada o godz. 17:00 w Kościele Parafialnym w Suszcu. Wstęp wolny. Na zakończenie 8. Suszeckiej Jesieni Kulturalnej zapraszamy na Zlot Czarownic, czyli imprezę o charakterze Babskiego Combru z zespołem HaNuta. Zlot odbędzie się 25 listopada o godz. 19:00. Bilety w cenie 50 zł do nabycia od 16 października. Wszystkie imprezy za wyjątkiem koncertu „Muzyka w Barwach Jesieni” odbędą się w sali GOK w Suszcu. Bilety można zakupić w biurze GOK od pn. do pt. od 8:30 do 19:30, a także przelewem po uprzedniej rezerwacji telefoniczne (32 212 44 91 wew. 21). Rezerwacje są ważne przez 7 dni kalendarzowych, jeśli w tym czasie nie zostanie uregulowana płatność, rezerwacja jest anulowana.

ZLOT CZAROWNIC impreza o charakterze Babskiego Combru, przeznaczona wyłącznie dla Pań!

ZLOT CZAROWNIC impreza o charakterze Babskiego Combru, przeznaczona wyłącznie dla Pań!

Zapraszamy wszystkie PANIE, zarówno młodsze, jak i starsze do wspólnej zabawy z zespołem HaNuta. W programie: - część biesiadno – kabaretowa, - zabawy, konkursy z nagrodami, - wspólny śpiew, tańce.   Na koniec imprezy szalone disco z  DJ'em Czarownice ! Pamiętajcie o własnej miotle i odpowiednim przebraniu :)  Będzie odlotowo !!   Impreza odbędzie się 25 listopada 2017 r. w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Suszcu. Bilety w cenie 50 zł/ os do nabycia w biurze GOKu od 16 października.   * w cenie biletu: wino ( 2 kieliszki ), swojska wędzonka,  sery: gouda, wędzony zamojski, brie w panierce bruschetta, camembert z chilli, polędwiczka marynowana, roladka szpinakowa z serkiem na krakersie, mini tartinki wytrawne w 2 smakach, sałatka tortolini z warzywami, toskańska, pieczywo.   Bilety można zakupić w biurze GOK od pn. do pt. od 8:30 do 19:30, a także przelewem po uprzedniej rezerwacji telefoniczne (32 212 44 91 wew. 21). Rezerwacje są ważne przez 7 dni kalendarzowych, jeśli w tym czasie nie zostanie uregulowana płatność, rezerwacja jest anulowana.

SPEKTAKL KOPIDOŁ w ramach 8. Suszeckiej Jesieni Kulturalnej

SPEKTAKL KOPIDOŁ w ramach 8. Suszeckiej Jesieni Kulturalnej

Kopidoł Teatru Naumiony z Ornontowic jest spektaklem wzruszającym, momentami zabawnym, w którym zagląda się z ciekawością i lękiem pod podszewkę codzienności, aby dotknąć granicy życia i śmierci, symbolicznie i niezwykle teatralnie. Historia kopidoła (grabarza) i jego rodziny osadzona w 50 - latach XX wieku na terenie wioski na Górnym Śląsku. Tragikomiczna opowieść o losach wielopokoleniowej rodziny, w której codzienność zakłóca śmierć seniora rodu. W przedstawieniu wykorzystano obrzędy pogrzebowe, które jeszcze do niedawna kultywowano na Śląsku, a także stare pieśni pogrzebowe śpiewane w domach. Całość zagrana w gwarze śląskiej. Pomimo bardzo poważnej tematyki spektakl utrzymany jest w konwencji tragikomedii, gdzie dość zabawne perypetie rodzinne przeplatają się z śląską obrzędowością. ------------------------------------------------------------------------------------------- CO, GDZIE, KIEDY? Spektakl odbędzie się 29 październik 2017 r. o godz. 18:00 w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Suszcu. BILETY: Bilety w cenie 20 zł są dostępne w biurze Gminnego Ośrodka Kultury w Suszcu. REZERWACJA: Można dokonać rezerwacji biletów na okres 7 dni. Rezerwacji można dokonać telefonicznie lub mailowo. W ciągu 7 dni należy uregulować płatność przelewem bądź w kasie GOKu. KONTAKT: Biuro Gminnego Ośrodka Kultury w Suszcu czynne od poniedziałku do piątku w godz. 8:30-19:30. Kontakt: e-mail: kasia@kulturasuszec.pl, telefon: 32 212 44 91 lub. Zachęcamy do odwiedzenia naszej stronywww.kulturasuszec.pl lub facebook’a.

Mozart kontra Sinatra - Przegląd „Poszukiwacze Artystycznych Pereł”

Mozart kontra Sinatra - Przegląd „Poszukiwacze Artystycznych Pereł”

Przegląd „Poszukiwacze Artystycznych Pereł” to impreza organizowana przez Stowarzyszenie Muzyka Świata AKORD z Nowego Sącza oraz Gminny Ośrodek Kultury  w Suszcu.  Celami przeglądu są:  dokonanie przeglądu twórczości artystycznej młodzieży regionu,  umożliwienie prezentacji swoich umiejętności artystycznych,  odkrycie nowych osobowości twórczych, popularyzacja muzyki wśród młodzieży i dorosłych, pomoc w rozwijaniu twórczości laureatów – uczestników,  wspólna zabawa.​ Przegląd ma charakter 2 etapowy: ·          Konkurs – 17.10.2017 r. ·          Koncert Laureatów – 12.11.2017 r.     I ETAP ·         konkurs skierowany jest do osób mieszczących się w przedziale wiekowym 9+., ·         maksymalny czas trwania występu to 5 min., ·         udział  w konkursie mogą wziąć soliści, zespoły oraz kompozytorzy i autorzy tekstów, a także tancerze, ·         uczestnik może zaprezentować dowolny repertuar, jednakże utrzymany w stylistyce szeroko pojętej muzyki rozrywkowej (polskiej i zagranicznej). ·         Wykonawcy prezentują 1-2 utwory  z dowolnym akompaniamentem (akompaniator, zespół instrumentalny, półplayback – mini-disc, CD, DVD lub a cappella), ·         przegląd odbędzie się 17.10.2017 r. w godzinach 16:00 – 19:00 w Remizo-Świetlicy w Kryrach,  ·          termin zgłoszeń na przegląd upływa  13.10.2017 r., ·         zgłoszenia można dokonywać drogą mailową na adres: kasia@kulturasuszec.pl, pocztą tradycyjną lub osobiście w biurze Gminnego Ośrodka Kultury w Suszcu  (ul. Ogrodowa 22, 43-267 Suszec ·         lista uczestników zakwalifikowanych do wystąpienia w warsztatach oraz koncercie finałowym, który odbędzie się 12.11.2017 r. w ramach 8. Suszeckiecj Jesieni Kulturalnej, zostanie ogłoszona 17.10.2017 r. po odbytym przeglądzie, oceny dokona komisja konkursowa powołana przez organizatorów imprezy, kryteria oceny zostały zawarte w regulaminie.   II ETAP   zwycięzcy przeglądu wystąpią w trakcie koncertu „Mozart kontra Sinatra” w dniu 12.11.2017 r. w ramach 8. Suszeckiej Jesieni Kulturalnej, najlepsi uczestnicy przeglądu muzycznego otrzymają dyplom laureata Przeglądu „Poszukiwacze Muzycznych Pereł” dla laureatów zostaną zorganizowane warsztaty muzyczne z zawodowymi artystami/instruktorami. Termin i miejsce zostaną podane w późniejszym terminie.   Biuro Gminnego Ośrodka Kultury w Suszcu czynne od poniedziałku do piątku w godz. 8:30-19:30. Kontakt: e-mail: kasia@kulturasuszec.pl, telefon:  32 212 44 91 lub.  Zachęcamy do odwiedzenia naszej strony www.kulturasuszec.pl lub facebook’a.

PREMIERA SPEKTAKLU

PREMIERA SPEKTAKLU "GESZYNK" Amatorskiego Zespołu Teatralnego działającego przy Związku Górnośląskim Koło Suszec

Jak co roku zapraszamy na prapremierę i premierę spektaklu Amatorskiego Zespołu Teatralnego działającego przy suszeckim Kole Związku Górnośląskiego pt. „Geszynk”.  Premiera spektaklu odbędzie się 11 listopada 2017 roku o godz. 15:00, zaś premiera o godz. 18:00 w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Suszcu. Bilety w cenie 10 zł można nabyć w biurze GOK od 9 października 2017 r. Premiera spektaklu stanowi jedno z wydarzeń w ramach 8. Suszeckiej Jesieni Kulturalnej. Bilety można zakupić w biurze GOK od pn. do pt. od 8:30 do 19:30, a także przelewem po uprzedniej rezerwacji telefoniczne (32 212 44 91 wew. 21). Rezerwacje są ważne przez 7 dni kalendarzowych, jeśli w tym czasie nie zostanie uregulowana płatność, rezerwacja jest anulowana.

Na Dzikim Zachodzie - Koncert zespołu Fahro

Na Dzikim Zachodzie - Koncert zespołu Fahro

Gminny Ośrodek kultury w Suszcu zaprasza młodzież na koncert  francuskiej grupy FAHRO. Koncert odbędzie się 27 października 2017 r. o godz. 15:00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Suszcu. Na koncert obowiązuje WSTĘP WOLNY Biuro Gminnego Ośrodka Kultury w Suszcu czynne od poniedziałku do piątku w godz. 8:30-19:30. Kontakt: e-mail: kasia@kulturasuszec.pl, telefon:  32 212 44 91 lub.  Zachęcamy do odwiedzenia naszej strony www.kulturasuszec.pl lub facebook’a.

Galeria zdjęć z konferencji

Galeria zdjęć z konferencji

W dniu 18. października br. w Gminnym Ośrodku Kultury w Suszcu odbyła się konferencja pn.: "Miejsce i zadania kół łowieckich w zarządzaniu środowiskiem naturalnym". Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z konferencji.

strony 1 2 3 4 5 6 7