archiwum

RSS

Ważna informacja!

Ustawa z dnia 8 marca 2013 o terminach zapłaty w transakcjach handlowych (Dz. U. z 2016 r., poz. 684) mówi, że „wierzycielowi, od dnia nabycia uprawnienia odsetek ustawowych za opóźnienie w transakcjach handlowych, przysługuje od dłużnika, bez wezwania , równowartość kwoty 40 euro przeliczonego przez NBP ostatniego dnia roboczego miesiąca poprzedzającego miesiąc, w którym świadczenie pieniężne stało się wymagalne, stanowiącej rekompensatę za koszty odzyskania należności”. Informujemy, że Urzędy Gminy zostały zobligowane przez Regionalne Izby Rachunkowe do stosowania niniejszej ustawy, co w praktyce oznacza, że w razie jakiegokolwiek ewentualnego spóźnienia Przedsiębiorcy przy zapłacie naszych faktur musimy obciążyć Państwa nie tylko odsetkami (tak jak było dotychczas), ale jeszcze kwotą za koszt odzyskania należności stanowiącą równowartość 40 euro (ok. 174 zł). Nie ma tutaj żadnego znaczenia jak duża jest ta zaległość i ile dni upłynęło po terminie jej zapłaty. W związku z powyższym bardzo prosimy o terminowe dokonywanie wpłat.

RAJD ŚLĄSKA 2018 Informacja na temat zamknięcia dróg

RAJD ŚLĄSKA 2018 Informacja na temat zamknięcia dróg

Automobilklub Ziemi Tyskiej informuje, że w dniu 30 czerwca 2018 r. (sobota) na terenie gminy Suszec odbędzie się Rajd Śląska – Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski. W związku z tym wydarzeniem niektóre ulice będą całkowicie zamknięte dla wszelkiego ruchu. Automobilklub prosi o uwzględnienie tego w swoich planach oraz usunięcie samochodów z obrębu dróg. Przepraszamy za utrudnienia i zapraszamy do bezpiecznego kibicowania. Szczegółowe informacje o zawodach oraz komunikaty dla mieszkańców będą publikowane na stronie internetowej www.rajdslaska.pl w zakładce Kibice. Służby organizatora i policja będą czuwały nad Państwa bezpieczeństwem. Zmianie ulegną także kursy autobusów, o czym poinformuje przewoźnik. ZAMKNIĘTE ULICE: Brzozowa, Dolna, Królówka, Na Grabówki, Okrężna, Piaskowa, Powstańców Śląskich, Zgońska. GODZINY: 6:45 – 14:45 i 16:20 – 19:40 (pomiędzy 14:45 a 16:20 droga będzie otwarta dla ruchu lokalnego). 

AKTYWNE WAKACJE Z GOKIEM!

AKTYWNE WAKACJE Z GOKIEM!

Koniec roku szkolnego zbliża się nieuchronnie, czas więc pomyśleć o wakacjach. Odświeżona oferta powinna przypaść Wam do gustu, bowiem każdy znajdzie tutaj coś dla siebie, od pasjonatów tańca, przez po miłośników sztuk plastycznych i teatralnych. Wśród tegorocznych propozycji znalazły się: ✔ Lato Małego Trapera, ✔ Spektakl „Czarno na białym” reż. M. Gad, ✔ Koncert Fusion, ✔ Angielska Kawiarenka Językowa dla dorosłych, ✔ Warsztaty artystyczne w ramach Festiwalu VOICINGERS 2018, ✔ Festiwal VOICINGERS 2018, ✔ Piknik dla dzieci i rodziców & pokazy teatralne w ramach TEATRALNEJ SUSZARNI, ✔ Tydzień Detektywistyczny, ✔ Warsztaty & parada & koncert w wozie Willi Śmiesznotce, ✔ Spektakl „Pippi Pończoszanka” w reż. K. Dworakowskiego, ✔ Podwórkowe Szaleństwa, ✔ NOCnik, ✔ Kombinatorium Arystyczne, ✔ Obóz Taneczny z Karoliną Głowińską, ✔ Piknik dla dzieci i rodziców Szczegóły wszystkich wydarzeń  można znaleźć tutaj: http://www.kulturasuszec.pl/newsy/aktywne-wakacje.html Na wszystkie atrakcje obowiązują zapisy w biurze GOK, przed zajęciami należy dostarczyć kartę zgłoszeniową i w przypadku atrakcji odpłatnych - wnieść opłatę gotówką w biurze GOK lub przelewem na konto BS Żory Oddział w Suszcu: 42 8456 1019 2001 0004 0022 0001, w tytule przelewu należy podać rodzaj atrakcji + imię i nazwisko dziecka.   Kontakt: Gminny Ośrodek Kultury w w Suszcu, ul. Ogrodowa 22, 43-267 Suszec, tel.: 32 212 44 91 wew. 21, e-mail: aga@kulturasuszec.pl, kasia@kulturasuszec.pl

APETYT NA KULTURĘ 50+

APETYT NA KULTURĘ 50+

Jeśli masz skończone 50 lat, mieszkasz w gminie Suszec, nie pracujesz, jesteś na emeryturze lub na rencie i lubisz wspólnie spędzać czas, zapraszamy Cię na spotkania z kulturą ! Dzięki pozyskaniu środków z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Kultura Dostępna, Gminny Ośrodek Kultury w Suszcu będzie realizował projekt APETYT NA KULTURĘ, od lipca do grudnia 2018 roku. Celem projektu jest zwiększenie dostępu do kultury i uczestnictwa w kulturze. W ramach projektu zaplanowano: 7 pokazów kinowych,  4 wycieczki, 9 spotkań w każdym sołectwie Gminy Suszec. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie www.kulturasuszec.pl   UDZIAŁ W PROJEKCIE JEST CAŁKOWICIE BEZPŁATNY! Jeśli chcesz się uzyskać dodatkowe informacje, zapraszamy na SPOTKANIA ORGANIZACYJNE : R-Ś RUDZICZKA - 02.07 - godz. 17:00, GOK SUSZEC -02.07 - godz. 16:00 R-Ś KRYRY - 03.07 - godz. 16:00, R-Ś MIZERÓW - 03.07 - godz. 17:00, SP KOBIELICE - 04.07 - godz.17:00, salki przy kościele w Radostowicach - 04.06 - godz. 16:00. Jeśli masz pytania, zapraszamy do biura merytorycznego Gminnego Ośrodka Kultury w Suszcu czynnego od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 16:00. Informacje można uzyskać także pod numerem tel. 32 212 44 91 wew. 21 lub wysyłając maila: aga@kulturasuszec.pl.

"Czarno na białym"

"Czarno na białym" to spektakl na podstawie tekstu Erica-Emmanuela Schmitta „Noc Valognes“ o nieco zmienionym zakończeniu. To komediowe ujęcie rozprawy w kobiecym wydaniu Zapraszamy na darmowy spektakl w wykonaniu Grupy Teatralnej ERROR z Pszczyńskiego Centrum Kultury w Pszczynie, w dniu 28 czerwca 2018 o godz. 19:00. Spektakl odbędzie się w sali widowiskowej GOK w Suszcu. Na spektakl obowiązuje WSTĘP WOLNY, należy jednak odebrać darmowe wejściówki w sekretariacie GOK w Suszcu.   Obsada: DON JUAN – Michał Pudełko KSIĘŻNA DE VAUBRICOURT – Aleksandra Brauntsch ANGELIKA DE CHIFFREVILLE– Monika Kaczmarczyk HRABINA DE LA ROCHE-PIQET – Elżbieta Jasińska PANNA DE LA TRINGLE – Aleksandra Strączek HORTENSJA DE HAUTECLAIRE – Jadwiga Winek PANI CASSIN Mirela Błąkała SGANAREL – Szymon Tomaszek MARION - Aleksandra Liszewska   Scenariusz i reżyseria: Mirosława Gad  Kostiumy powstały we współpracy z panią Jolantą Trzos - Marzec   Jeśli masz pytania, zapraszamy do biura merytorycznego Gminnego Ośrodka Kultury w Suszcu czynnego od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 16:00. Informacje można uzyskać także pod numerem tel. 32 212 44 91 wew. 21 lub wysyłając maila: kasia@kulturasuszec.pl.

KONCERT FUSION!

KONCERT FUSION!

Fusion to w skrócie chór innego rodzaju. Koncert Fusion, to koncert młodych osób z naszej gminy, którzy spotykają się na cotygodniowych próbach a teraz chcą podzielić się z Wami efektami swojej pracy! Na pewno nie zabraknie dobrej muzyki, instrumentów na żywo, młodzieńczej energii i twarzy, które znacie z Suszca i okolic! Koncert odbędzie się  w dniu 30 czerwca 2018 o godz. 18:00 w sali widowiskowej GOK w Suszcu. Po koncercie zapraszamy na Sąsiadówkę z GOKiem, czyli wspólny piknik na Ogrodowej.   WSTĘP WOLNY Dołącz do wydarzenia na facebooku: https://www.facebook.com/events/1665271263508505/ Jeśli masz pytania, zapraszamy do biura merytorycznego Gminnego Ośrodka Kultury w Suszcu czynnego od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 16:00. Informacje można uzyskać także pod numerem tel. 32 212 44 91 wew. 21 lub wysyłając maila: kasia@kulturasuszec.pl.

LATO MAŁEGO TRAPERA

LATO MAŁEGO TRAPERA

LATO MAŁEGO TRAPERA czyli aktywne półkolonie z namiotami, ogniskiem i gitarą Zapraszamy na nietuzinkowe półkonie dla dzieci utrzymane w duchu harcerskim, podczas których zorganizujemy m.in. Zwiad Terenowy Małego Trapera, czyli wycieczkę rozpoznawczą z mapą, kompasem, rysowaniem planu sytuacyjnego oraz Dzień Wielkiej Wędrówki. Trzydniowe półkolonie pełne zabaw, podchodów, gier, ognisk i śpiewów, a w dodatku – „zamieszkamy” pod namiotami. Dla każdego trapera, który będzie aktywny na zajęciach, w ostatnią noc możliwość zanocowania pod namiotem! Lato Małego Trapera odbędzie się w terminie 25-27 czerwca 2018 na terenie Gminnego Ośrodka Kultury w Suszcu. W półkoloniach mogą wziąć udział w wieku 7+. Koszt półkolonii to kwota 150 zł. W cenę wliczono obiady, przekąski (owoce), wodę, ognisko, opiekę wychowawców, ubezpieczenie, pieszą wycieczkę. Jak się zapisać? Zapisy przyjmowane są w biurze Gminnego Ośrodka Kultury w Suszcu na podstawie uzupełnionej karty zgłoszeniowej. Kartę zgłoszeniową wraz z opłatą należy dostarczyć do GOKu w terminie do 21.06.2018. Płatności można dokonać przelewem, gotówką lub kartą. Jeśli masz pytania, zapraszamy do biura merytorycznego Gminnego Ośrodka Kultury w Suszcu czynnego od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 16:00. Informacje można uzyskać także pod numerem tel. 32 212 44 91 wew. 21 lub wysyłając maila: kasia@kulturasuszec.pl.  

SĄSIADÓWKA z GOKiem

SĄSIADÓWKA z GOKiem

Od zeszłego roku w naszej gminie organizowane są sąsiedzkie spotkania w ramach Dni Sąsiada, które cieszą się co raz większą popularnością. Ich ideą jest spotkanie z sąsiadami, zacieśnienie więzi sąsiedzkich, integracja mieszkańców. Są to wydarzenia organizowane przez sąsiadów dla sąsiadów. Nikt odgórnie nie zakłada jaki ma być program, kto ma przyjść i co ma robić – w inicjatywie sąsiedzkiej wszystko jest wspólną decyzją sąsiadów.   Nasz ośrodek kultury usytuowany jest pomiędzy domami jednorodzinnymi, w związku z tym, również my postanowiliśmy zorganizować sąsiedzkie spotkanie.   30 czerwca zapraszamy wszystkich, którzy będą mieli ochotę się z nami spotkać, na SĄSIADÓWKĘ. Spotykamy się o godz. 19:00 pod GOKiem.   Wstęp na spotkanie jest oczywiście BEZPŁATNY, jeśli jednak masz ochotę przynieść coś, czym możesz poczęstować sąsiadów - zachęcamy ! My też upieczemy ciasta, zrobimy sałatki.   Do zobaczeniania na Sąsiadówce !

SPEKTAKL PIPPI POŃCZOSZANKI W SUSZCU!

SPEKTAKL PIPPI POŃCZOSZANKI W SUSZCU!

Gminny Ośrodek Kultury w Suszcu zaprasza do udziału w fantastycznym wydarzeniu teatralnym !  Początkiem sierpnia przyjedzie do nas NAMIOT CYRKOWY ze spektaklem "Pippi Pończoszanka"   O co chodzi z Namiotem Cyrkowym Pippi Pończoszanki ? W dniach 9-10 sierpnia w naszej gminie będzie stacjonował namiot cyrkowy Pippi Pończoszanki. W czasie tych dwóch dni odbędzie się spektakl sztuki Teatru Pinokio pt. “Pippi Pończoszanka” w reżyserii Konrada Dworakowskiego oraz warsztaty dla dzieci i młodzieży zakończone paradą i mini koncertem. Działania te, w wykonaniu aktorów i artystów cyrkowych, będą dla uczestników i widzów nieodpłatne.    Instytut Teatralny w 2011 roku odkupił namiot od właściciela Cyrku Bojaro. Od tej pory w wakacje wyruszamy do miejsc, które nie tylko nie mają teatru, ale często nawet sali, w której można byłoby zagrać przedstawianie.W 2011 roku w ramach Lata w teatrze po raz pierwszy ruszył w objazd po Polsce cyrkowy projekt realizowany we współpracy z lokalnymi ośrodkami kultury. Objazdowy spektakl, wyprodukOwany w 2013 roku we współpracy z Teatrem Pinokio w Łodzi to Pippi Pończoszanka w reżyserii Konrada Dworakowskiego. Spektakl do tej pory gościł w 60 miejscowościach.   PROGRAM: 9.08.2018  - miejsce:  Gminny Ośrodek Kultury w Suszcu - godz. 15:00 - Warsztaty dla dzieci i młodzieży  - godz. 17:00 -  Finał warsztatów: PARADA ulicami Suszca i MINIKONCERT koncert w wozie Willi Śmiesznotce   10.08.2018 -  miejsce: tereny zielone przy Gminnym Ośrodku Kultury w Suszcu - godz. 18:00 - Spektakl w namiocie cyrkowym: PIPPI POŃCZOSZANKA reż. Konrad Dworakowski i koncert zespołu BURA KURA    WSTĘP NA WYDARZENIA JEST DARMOWY.  Na warsztaty obowiązują zapisy w biurze Gminnego Ośrodka Kultury w Suszcu, zaś na spektakl należy odebrać darmowe wejściówki.     Kilka słów o spektaklu: Pippi Pończoszanka w gronie piratów-akrobatów przemierza całą Polskę. Do kolejnych miejscowości przyjeżdża namiot cyrkowy, w którym spotkamy rudą dziewczynkę z ogromną fantazją i mnóstwem pomysłów. Pippi nie siedzi prosto przy stole, śpi z nogami na poduszce i nie lubi, jak każe jej się coś robić. Jest samodzielna, odważna i silna, ale bardzo tęskni za swoimi rodzicami. Twórcy cyrkowo-muzycznego przedstawienia podejmują temat miejsca dziecka w społeczeństwie, upominają się o jego prawo do indywidualności i o możliwość decydowania o sobie. Jednocześnie chcą przypomnieć dorosłym, jak ważną rolę pełnią oni w procesie kształtowania tożsamości swoich dzieci.   Gminny Ośrodek kultury w Suszcu został zaproszony do udziału w projekcie teatralnym Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie oraz Teatr Pinokio w Łodzi. Projekt odbywa się on w ramach programu „Lato w teatrze”, finansowanego z budżetu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Celem tego wspólnego działania jest docieranie do miejsc pozbawionych łatwego dostępu do wydarzeń kulturalnych – szczególnie adresowanych do dzieci i ich rodziców.   Kontakt: Gminny Ośrodek Kultury w w Suszcu, ul. Ogrodowa 22, 43-267 Suszec, tel.: 32 212 44 91 wew. 21, e-mail: kasia@kulturasuszec.pl

strony 1 2 3 4 5 6 7