Przejdź do treści
Suszec 2
Przejdź do stopki

Strona w budowie!

Aktualności

Aktualności

Treść

Wakacyjne LEGO dla młodszych i starszych, z Laboratorium Wiedzy Ja To Wiem, już niebawem ruszy w Rudziczce i Mizerowie. Zajęcia przygotowano z myślą o różnych grupach wiekowych, tak aby każdy znalazł coś dla siebie.

Na warsztaty zapraszamy codziennie, przez cały tydzień zgodnie z poniższym harmonogramem:

  • 27-31 lipca 2020 w Remizo-Świetlicy w Mizerowie

10:00-12:00 LEGO WEDO (dzieci od 4 r.ż.)

12:30-14:30 LEGO BOOST (dzieci od 7 r.ż.)

15:00-17:00 PROGRAMOWANIE Z MINECRAFTEM (dzieci od 8 r.ż.)

 

  • 3-7 sierpnia 2020 w Remizo-Świetlicy w Rudziczce

10:00-12:00 LEGO WEDO (dzieci od 4 r.ż.)

12:30-14:30 LEGO BOOST (dzieci od 7 r.ż.)

15:00-17:00 PROGRAMOWANIE Z MINECRAFTEM (dzieci od 8 r.ż.)

 

Koszt zajęć: 160 zł/tydzień

Chcąc zapisać dziecko na zajęcia prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem: 32 212 44 91 wewnętrzny 21. Po wpisaniu na listę zapisową prosimy o wypełnienie karty zgłoszeniowej dostępnej na www.kulturasuszec.pl  i dostarczyć jej w dniu zajęć.

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

LEGO WEDO
dla dzieci w wieku 4-5 lat

Zajęcia robotyki mają na celu naukę nowych umiejętności oraz poznanie podstawowych pojęć z informatyki i robotyki. Są to niezwykłe warsztaty łączce naukę robotyki i programowania ze świetną zabawą. Chcielibyśmy przekazać naszym uczestnikom pasję jaką jest budowanie robotów przy wykorzystaniu klocków LEGO WeDo. Podczas zajęć dzieci pracują parami. Każdy zespół otrzymuje jeden zestaw klocków LEGO WeDo 2.0 oraz tablet, którym sterujemy budowlami. Praca w dwójkach jest zamierzona ponieważ dzięki temu dzieci uczą się komunikacji, współpracy a także pracy zespołowej.

 

LEGO BOOST
dla dzieci w wieku 7-8 lat

Warsztaty Lego Boost to zabawa, która ma zachęcać do rozwijania naukowych pasji, uczyć kreatywnego myślenia i wyobraźni przestrzennej. Lego Boost pozwoli im na zdobycie nowych umiejętności z dziedzin robotyki, automatyki oraz informatyki. W trakcie zajęć pod czujnym okiem instruktorek konstruują roboty i tworzą dla nich programy, pracując w dwuosobowych zespołach, dzięki czemu od najmłodszych lat uczą się pracy w grupie. Lego Boost to ponad 800 klocków, w tym silniki i czujniki, które pozwolą zbudować niesamowite konstrukcje takie jak gitarę elektryczną, samochód wyścigowy, robo-kota, wózek widłowy czy robota przemysłowego.

 

 

PROGRAMOWANIE Z MINECRAFTEM
dla dzieci powyżej 8 lat

Programowanie z Minecraftem to wspaniała, pełna przygód zabawa. Każde dziecko może, a nawet powinno zacząć swoją przygodę z programowaniem od zabawy z grą Minecraft. Do nauki wykorzystujemy prosty i przyjemy w nauce język Lua. Stosujemy elementy matematyki oraz rozwijamy myślenie analityczne i kompetencje cyfrowe.

1287433