archiwum

RSS

Europejskie Badanie Warunków Życia Ludności (EU-SILC) - kwiecień - czerwiec 2019 r.

Szanowni Państwo, informujemy, iż w okresie: kwiecień - czerwiec 2019 r. na terenie całej Polski przeprowadzane będzie Europejskie Badanie Warunków Życia Ludności (EU-SILC). W celu zrealizowania wywiadów, ankieterzy z urzędów statystycznych we wszystkich województwach odwiedzą wylosowane gospodarstwa domowe. Jeśli to Państwa gospodarstwo domowe zostało wylosowane, chcielibyśmy prosić o przychylność wobec ankietera i życzliwą współpracę. Dzięki Państwa udziałowi w badaniu możliwe będzie pozyskanie wielu istotnych informacji o warunkach życia polskich gospodarstw domowych (w tym: warunkach mieszkaniowych, aktywności ekonomicznej, dochodach czy stanie zdrowia). Badanie to realizowane jest na obszarze całej Unii Europejskiej, dlatego zebrane dane pozwolą również na  porównanie sytuacji polskich gospodarstw domowych z gospodarstwami innych krajów Unii. Więcej informacji na temat warunków życia ludności  znajdą Państwo na stronie GUS: http://stat.gov.pl/obszary-tematyczne/warunki-zycia oraz na stronie Eurostatu (Urzędu Statystycznego Unii Europejskiej):                 https://ec.europa.eu/eurostat/web/income-and-living-conditions/overview W przypadku wątpliwości, w celu potwierdzenia tożsamości ankieterów, prosimy o kontakt z pracownikami urzędu statystycznego w Państwa województwie. Aktualne dane kontaktowe znajdują się na stronie: http://form.stat.gov.pl/BadaniaAnkietowe/2019/Kontakt.htm. Gwarantujemy poufność informacji. Ankieterzy realizujący badanie w terenie zobowiązani są do zachowania tajemnicy, a dane indywidualne zbierane w badaniu wykorzystywane są jedynie do analiz zbiorczych.    Niniejsze badanie jest realizowane zgodnie z przepisami Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (zwanego RODO). Szczegółowe informacje dotyczące stosowania RODO w statystyce publicznej są dostępne na stronie internetowej https://stat.gov.pl/rodo/  

VII Sesja Rady Gminy

Rada Gminy Suszec zaprasza do uczestnictwa w VII Sesji Rady Gminy, która  odbędzie  się  dnia 25 kwietnia 2019 r. (czwartek) o  godz.  1400  w  sali  posiedzeń Urzędu Gminy w Suszcu. W załączeniu porządek obrad. Transmisję obrad można śledzić na żywo pod adresem https://www.youtube.com/channel/UCG1VycwzCb4YeCY3b3ududA/live.

Radosnego Alleluja życzy Koło Gospodyń Wiejskich w Suszcu

Dzieląc się radością płonącą ze Zmartwychwstania Pańskiego, które jest wyrazem niezgłębionej miłości Boga do człowieka, życzymy spokojnych, radosnych Świąt Wielkanocnych, pełnych wiary, nadziei i pokoju. Koło Gospodyń Wiejskich Suszec

Bezpłatne zajęcia komputerowe DLA OSÓB PRACUJĄCYCH

Bezpłatne zajęcia komputerowe DLA OSÓB PRACUJĄCYCH

Gminna Biblioteka Publiczna w Suszcu prowadzi nabór na bezpłatne zajęcia komputerowe DLA OSÓB PRACUJĄCYCH, finansowane ze środków unijnych. Warunkiem rozpoczęcia zajęć jest zgłoszenie się min. 12 osób.  Po zebraniu grupy zajęcia mogą się już rozpocząć w lipcu, a najpóźniej od września br. Zgłoszenia przyjmowane są bezpośrednio w GBP w Suszcu (w budynku Domu Kultury, ul. Ogrodowa 22), telefonicznie (32/44-88-692) lub e-mailowo (gbp@suszec.pl). Kto może wziąć udział w projekcie? 1. Osoby pracujące (z wyłączeniem osób na stanowiskach kierowniczych i prowadzących własną działalność) 2. Osoby po 25 roku życia 3. Osoby z maksymalnie średnim wykształceniem 4. Osoby zamieszkałe na terenie województwa śląskiego Biuro Rekrutacji oferuje: 1. Kursy obsługi komputera 2. Kursy na poziomie podstawowym i średniozaawansowanym 3. Bezpłatny dostęp do materiałów szkoleniowych 4. Dostosowany czas i terminy szkoleń do grupy uczestników 5. Zajęcia w grupach 12-osobowych 6. Wykwalifikowanych szkoleniowców 7. Międzynarodowy certyfikat ECCC DIGCOMP  ZAPRASZAMY!

Ostatnie 4 miejsca na nieodpłatny kurs "Podstawy obsługi komputera" dla dorosłych 50+

Uwaga! Pozostały ostatnie 4 miejsca na nieodpłatny kurs "Podstawy obsługi komputera" dla dorosłych 50+. Planowane rozpoczęcie 7 maja 2019 r. (zakończenie w czerwcu br.) Zajęcia odbywać się będą 2 x w tygodniu w godzinach popołudniowych od 17.00 - 19.00: I grupa - wtorek, czwartek II grupa - środa, piątek Zapisy: - bezpośrednio w GBP w Suszcu, ul. Ogrodowa 22 - e-mailowo: gbp@suszec.pl - telefonicznie 32/44 88 692 Serdecznie zapraszamy.

Życzenia Świąteczne

Życzenia Świąteczne

Z okazji Świąt Wielkanocnych wszystkim Mieszkańcom życzymy pogody ducha i wiosennego optymizmu. Niech ten szczególny czas przyniesie prawdziwą wiarę, nadzieję i miłość, niech będzie okazją do wielu serdecznych spotkań w gronie najbliższych, a Zmartwychwstały Chrystus niech pobłogosławi Wam i Waszym Rodzinom!

Sytuacja strajkowa i egzaminy na dzień 12 kwietnia 2019 r. Raport

                   Dziś 3 dzień pisania egzaminów gimnazjalnych  w Gminie Suszec – część językowa. Wszystkie nasze szkoły przeprowadziły egzaminy bez  zakłóceń i zgodnie z procedurami. Ze względu na specyfikę tego egzaminu należało powołać kilkanaście komisji egzaminacyjnych. Egzaminy odbyły się pomimo trwających strajków w szkołach. W piątek strajkowało  87 nauczycieli,  a  nie strajkowało 53 nauczycieli. Część przebywa również na zwolnieniach lekarskich.   W oddziałach przedszkolnych przebywało  171 dzieci a z opieki świetlicowej skorzystało 12 dzieci w całej gminie.                  W poniedziałek 15 kwietnia rozpoczynają się egzaminy dla ósmych klas szkół podstawowych. W egzaminach będzie uczestniczyło 156 uczniów. Dyrektorzy szkół  zabezpieczyli składy Komisji egzaminacyjnych. W pierwszym dniu egzaminu z j. polskiego  będzie 17 komisji, w drugim z matematyki również 17, a w trzecim dniu z j. obcego będzie 21 komisji. Powodzenia dla wszystkich zdających uczniów.   Wójt Gminy Suszec    Marian Pawlas   

Zaproszenie na Jarmark Wielkanocny

Koło Gospodyń Wiejskich w Suszcu zaprasza na Jarmark Wielkanocny, który odbędzie się w sobotę 13 kwietnia 2019 r. w Suszcu, przy ul. Św. Jana, w rejonie figury Św. Jana Nepomucena i fontanny. Na jarmarku będzie można zakupić ozdoby świąteczne, świąteczne smakołyki i inne produkty spożywcze wytworzone przez członkinie KGW. Jarmark odbędzie się w godzinach od 9:00 do 13:00.

Ogłoszenie o przystąpieniu do sporządzania miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego Gminy Suszec

W Biuletynie Informacji Publicznej Gminy Suszec ukazało się Ogłoszenie o przystąpieniu do sporządzania miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego Gminy Suszec. Aby zapoznać się ze szczegółami ogłoszenia, kliknij tutaj.

Rozkład godzin prac aptek ogólnodostępnych na terenie Powiatu Pszczyńskiego w 2019 r.

Poniżej zamieszczamy rozkład godzin prac aptek ogólnodostępnych na terenie Powiatu Pszczyńskiego w 2019 r.

strony 1 2 3 4 5 6 7